Ładowanie Strony... proszę czekać!zamknij
 
Forum SM - forum polskich spółdzielców mieszkaniowych, członków wspólnot mieszkaniowych Strona Główna

 OLSZTYNSKI SĄD REJONOWY ZAMIERZA ZLIKWIDOWAĆ KZLiS

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Gość
PostWysłany: Pią Cze 17, 2005 16:27:39    Temat postu: OLSZTYNSKI SĄD REJONOWY ZAMIERZA ZLIKWIDOWAĆ KZLiS Odpowiedz z cytatem

Tak, to niestety nie jest żart!

W dniu 15 czerwca od komornika Sądu Rejonowego w Koninie Stanisława Onyszkiewicza otrzymaliśmy zawiadomienie o zajęciu rachunku bankowego ZG KZLiS. W tym też dniu od w/wym komornika otrzymaliśmy wyrok Sądu Rejonowego w Olsztynie /sygn. akt I C 783/04/ z dnia 3 grudnia 2004 r.
W Y R O K, który otrzymaliśmy od komornika był pierwsza informacją po rozprawie , która odbyła sie w dniu 3 grudnia 2004 r. na którą to nie zostaliśmy wezwani. Tym samym Sąd w Olsztynie uniemożliwił nam /KZLiS/ odwołanie się do wyższej instancji. Zostaliśmy całkowicie zakoczeni. Okazało sie, że zostaliśmy potraktowani jak zwykła banda naciągaczy.
Gdyby sprawa toczyła sie 20 lata wstecz można by powiedzieć , że nic dziwnego? nie takie rzeczy działy sie w epoce komunizmu. Rzecz jednak toczy sie w 2005 r. w kraju demokratycznym i podobno praworządnym?
Kilka słów czego dotyczy problem i dlaczego weszliśmy w spór a następnie na drogę sądową.
... Prezes Zarządu oddziału KZLiS w Olsztynie M. B. wynajął w dniu 2 września 2002 r. od spółdzielni Rolniczo-Handlowej w Olsztynie pomieszczenie na lokal dla Związku. koszt opłat za w/wym lokal o powierzchni 28 m 2 opiewał na 761 zł /mies. /drogo prawda/ . Niefrasobiwy Prezes Oddziału pan M.B. nie dość, że nie mając uprawnień do podpisania umowy zaniechał przez prawie rok opłacania czynszu.
Nie powiadamiając Zarządu Głównego M.B wraz z kierowanym przez niego Zarządem opuścili lokal pozostawiajac za sobą pokaźny dług zobowiazań za nie opłacany czynsz, wynoszący na 1 września 2003 r. 5.700 zł. Przez okres, od września 2003 r. do 31 maja 2004 r. wierzyciel dopominał sie zwrotu nalezności od Zarządu oddziału KZLiS w Olsztynie. Niestety beskutecznie. W dniu 31 maja 2004 r. ZG KZLiS w Koninie otrzymał pismo od wierzyciela ,że domaga sie on zwrotu długu od KZLiS-/ czyli wszystkich członków./ W dniu 8 czerwca 2004 r. wierzyciel skierował pozew do Sądu Rejonowego w Olsztynie przeciwko Zarządowi Głównemu KZLiS w Koninie o zapłatę długu M.B. z Olsztyna.
W dniu 13 lipca bez powiadomienia ZG KZLiS / w trybie tajnym/ Sąd Rejonowy /Sędzia M. Kalinowska/ wydał NAKAZ Krajowemu Związkowi Lokatorów i Spółdzielców w Koninie / czyli wszystkim czlonkom związku z całej Polski / by zapłacili Spółdzielni Rolniczo- Handlowej w Olsztynie dług powstały przez M.B.
Do dnia 18 sierpnia 2004 r. Zarząd Główny postawiony w nieoczekiwanej i niekorzystnej sytuacji gromadził niezbędne dokumenty i dowody , mające pokazać sądowi bezprawne działanie M.B który to podpisał umowę na najem lokalu. W dniu 18 sierpnia 2004 r. złożyliśmy formalny SPRZECIW OD NAKAZU ZAPŁATY wykazując jednocześnie w załączonych dowodach o bezpodstawnym umiejscowieniu jako dłużnika KZLiS.
W dniu 10 września Sąd w Olsztynie nakazał KZLiS wniesienie opłaty od sprzeciwu w kwocie 345 zł. Opłatę tą niezwłocznie przesłalismy na konto Sądu Rej. w Olsztynie. Sąd Rej. wyznaczył na dzień 27 X 2004 r. rozprawę oraz przyłał na KZLIS w Koninie ZAWIADOMIENIE. Osobą uprawnioną do reprezentacji KZLiS w takich sytuacjach jest Prezes Andrzej Krzyżański. W zawiadomieniu Sąd podkreśłił o NIEOBOWIĄZKOWYM wstawiennictwie na rozprawę. W związku z tym, że Prezes Krzyzański /jako radny/ miał zaplanowany w dniu 27 X 04 r. udział w Sesji Rady Miasta Konina wysłał do Sądu usprawiedliwienie swojej nieobecności oraz prośbę o przełożenie terminu rozprawy. Sąd przychylił sie i wyznaczył inny termin tj. 1 grudnia 2004r. Niestety także tutaj Sąd przysłał zawiadomienie z podreśleniem nieobowiązkowego uczestnictwa w rozprawie. Z wielu złożonych przyczyn, wyznaczony Pełnomocnik nie mógł być obecny w tym dniu na rozprawie.
Po 1 grudnia 2004 r. próbowaliśmy się kilkakrotnie telefonicznie dowiadywać co się dzieje w tej sprawie. Niestety bezskutecznie. Dopiero w dniu 12 czerwca 2005 r. otrzymując z banku wiadomość o zajęciu naszego konta domyśliliśmy sie, że dzieje się coś niedobrego i nieoczekiwanego wokół naszego Związku. Rzeczywistość okazała się nad wyraz brutalna. Już 15 czerwca otrzymaliśmy od komornika zawiadomienie o wszczęciu egzekucji. W tym dniu Skarbnik ZG KZLiS udał się natychmiast do Komornika by wyjaśnić nieporozumienie. Niestety nic tutaj nie wskórał, po za tym ,że otrzymał od niego kopię wyroku Sądu Rejonowego w Olsztynie. Poza długiem wobec Spółdzielni Rolniczej są dalsze kwoty, które naliczył sobie i Sądowi komornik a są one ogromne . Nie posiadamy praw do likwidacji rachunku w Banku, czyli kolejne długi będą narastały. Wiemy że wszelkie składki przesyłane na nasze konto bankowe przez członków z Polski zostały już przez komornika zabrane. Pierwszą czynnością komornika było przyznanie z naszego konta wynagrodzenia dla radcy prawnego , który reprezentował wierzyciela.
Wielka prośba do wszystkich którzy mogą coś w tej sprawie pomóc. Doradźcie co mamy robić.

Prezes KZLiS Andrzej Krzyżański
Powrót do góry
elaklodzko
nowy
Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 4

PostWysłany: Sob Cze 18, 2005 0:24:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytania które nasuwają się w tej sprawie:

O ile wiem różne Zrzeszenia i Związki otrzymują dotacje finansowe, czy nie był powołany organ kontrolujący działalność finansową w/w oddziału?
Czy KZLiS wystąpił na drogę sądową przeciwko Prezesowi oddziału w Olsztynie, Panu M.B.? Przykre jest, że nie tylko w spółdzielniach mieszkaniowych niektórzy "prezesi" zapominają o swoich obowiązkach, kompetencjach i rzetelności. Pozdrawiam forum. Ela, Kłodzko
Powrót do góry
Gość
PostWysłany: Sob Cze 18, 2005 10:04:45    Temat postu: Stan aktuaalny KZLiS w Olsztynie. Odpowiedz z cytatem

Działalność tego Oddziału /od chwili powstania/ jest co najmniej dwuznaczna a może i prowokacyjna. Dlatego Zarząd Główny biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności tej działalności skierował w połowie 2004 r. specjalną trzyosobową Komisję , która pod przewodnictwem Pana Józefa Olechnowicza ze Szczecina przeprowadziła na miejscu kontrolę dokumentów Oddziału. Biorąc pod uwagę protokół z kontroli oraz faktyczne zamarcie działalności Oddziału i Oddziałowej Komisji Rewizyjnej a także oderwaną od pozostałych członków działaność dwu osób z Zarządu- Prezesa M.B. i Sekretarza A.Sz. Zarząd Główny pod koniec 2004 r. zawiesił w czynnościach Zarząd Oddziału KZLiS w Olsztynie. Do dnia dzisiejszego jest on zawieszony. Niestety mamy sygnały z Olsztyna o tym , że w/wym osoby nadal wystepują w imieniu KZLiS. Innym problemem jest oderwanie się w początku działań KZLiS w Olsztynie jeszcze w 2003 r. spółdzielców skupionych wokół Pani Staroń. Przypuszczamy, iż właśnie podejrzane metody w wykorzystywaniu KZLiS do swoich prywatnych celów przez M.B i A.Sz. doprowadziły do tego , iż Pani Staroń wraz z dużą lub też / nie posiadamy danych/ prawie całą ilością członków KZLiS odeszła ze związku zakładając jednocześnie lokalne oddzielne Stowarzyszenie. Zarząd Główny dwukrotnie zajmował się problemami stworzonymi przez Zarząd oddziału w Olsztynie. Zawsze jednak wiekszość ZG chciała dać szansę i czas Olsztynowi na to by wybrnęli ze swoich kłopotów. Dzisiaj wiemy o tym, że był to błąd.
Na Posiedzeniu Zarz. Głównego w dniu 2 lipca br. postawimy wniosek o likwidację oddziału terenowego KZliS w Olsztynie. Jeżeli do najbliższego poniedziałku Panowie M.B. i A.Sz. nie zapłacą spółdzielni w Olsztynie całego długu Zarząd Główny, wystąpi do Prokuratury z wnioskiem o ściganie z urzędu za popełnienie przestepstwa przez M.B i A.Sz.. Bierzemy poważnie pod uwagę skierowanie oskarżenia pod adresem w/wym. do Sądu Rejonowego w Koninie.
Ponieważ osobiście, podczas trzykrotnie odbytej rozmowy telefonicznej przeprowdzonej w dniach 15-17 czerwca br. dałem panom M.B i A.Sz. termin na uregulowanie zobowiazań, który ma trwać do najbliższego poniedziałku , nie podjąłem jeszcze wszelkich działań , które doprowadzą do poinformowania opinii publicznej zwłaszcza w Olsztynie o działaniach w/wym. Pierwszym sygnałem tego będzie materiał na naszej internetowej stronie informacyjnej . Podczas ostatniej rozmowy telefonicznej majacej miejsce w dniu 17 czerwca z panami M.B i A.Sz. złożyli zobowiązanie, że w poniedziałek przygotują pozytywne działania, czekam do poniedziałku do godz. 14.00 Po tym terminie uruchamiam cała machinę działań które skompromituja i pokażą w e własciwym świetle tych panów. Zdajemy sobie sprawę, że w wypadku szybkiego nie uregulowania wobec dłużnika przez M.B i A.Sz. długu oraz nie zatrzymania działań komorniczych i ewentualnego doprowadzenia do uczciwego procesu sądowego moze dojść do likwidacji KZliS. Dlatego nie mając innego wyjścia zmuszeni jesteśmy zwrócić sie o wszelką pomoc w tej przykrej sprawie do wszystkich ludzi dobrej woli, którym zależy na działaniu jedynej już pozostałej w Polsce organizacji spółdzielców mieszkaniowych.

Prezes Andrzej Krzyżański

Natychmiast potrzebny jest nr. tel. lub. e-mail do Pani Staroń z Olsztyna.
Powrót do góry
spółdzielca z Olsztyna
GośćPostWysłany: Sob Cze 18, 2005 11:04:05    Temat postu: WIADOMOŚĆ OD CZŁ. KZLIS W OLSZTYNIE Odpowiedz z cytatem

PODAJĘ NR. TEL DO BYŁEGO PREZESA i SEKRETARZA ZARZ. ODDZIAŁU KZLiS W OLSZTYNIE -
Michał Bystrzycki - tel. służb. 089/ 5338692
Antoni Szmidt - tel służb - 089/ 533 38 692

Dobrze byśmy już podjęli się skutecznej akcji w celu ratowania KZliS, na razie telefonując do w/wym z żądaniem naprawienia szkód, które popełnili. Gdyby tego nie mieli zamiaru zrobić to nalezy przygotowywać inny skuteczny ciąg akcji, np. okupacji ich biura lub demonstracji w pobliżu ich prywatnych mieszkań, tak by sąsiedzi dowiedzieli się o tym co z nich są za ziółka. Można w Olsztynie rozwiesić plakaty z ich fotografiami i odpowiednimi hasłami. Podobno ostatnio uczepili sie do posłanki Sosnowskiej z SdPL . Mozna by powiadomić Borowskiego o tych Panach.
W górę serca, pokonamy i tę wstydliwą przeszkodę, nie pozwolimy zlikwidować KZLiS.!!! Pani Staroń zadzwoni do Prezesa w Koninie. Nam w Olsztynie jest bardzo przykro i wstyd za działania tych dwóch panów. Także Sąd Rejonowy w Olsztynie prawdopodobnie idąc na rękę Prezesowi Rolniczej Spółdzielni poszedł na skróty, nie wnikając w racje stojące za KZLiS.

[/b]
Powrót do góry
Izabell
okiełznany


Wiek: 42
Zodiak: Waga
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 36
Skąd: woj. mazowieckie

PostWysłany: Czw Cze 23, 2005 22:24:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PROPOZYCJA
Proponuję przeczytać DZIENNIK COTYGODNIOWY "NIE" Nr 35 z dnia 23-06-2005 r. strona 11, dotyczy olsztyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Pojezierze.
W ARTYKULE MIN. NAPISANO:
Przed 3 laty zarzucaliśmy prezesowi Zenonowi P.:
* Pracownicy spółdzielni udawali członków spółdzielni uprawnionych do głosowania. Na początku zebrań decydowano, kim który będzie, bo nie wiadomo było, czy nie pojawi się faktyczny uprawniony bądz jego sąsiad.
* Głosowali zgodnie z instrukcjami, listy obecności na zebraniach utajniano. W efekcie wśród 100 delegatów na walne zgromadzenie ok. 70 to pracownicy i członkowie rady nadzorczej.
*Ekipa prezesa P. kupowała przychylność elit za pomocą mieszkań z odzysku (eksmisja lub śmierć właściciela). Wyremontowana na koszt spółdzielni chałupa o powierzchni ok. 50 mkw. szła za ok. 25 tys. zł.
Działania były zgodne z prawem - odpowiedni zapis znalazł się w statucie przegłosowanym w maju 2002 r. przez walne zgromadzenie.
*Niszczono krytykantów. Na przykład dwóch członków wyraziło się niepochlebnie o spółdzielni i na wniosek zarządu walne zgromadzenie pozbawiło ich członkostwa.
Cytuję jeszcze jeden fragment artykułu:
"Wniosek z tego taki, że warto czytać gazety (mój wniosek-czyli Izabell czytać tylko takie gazety, które piszą prawdę i niczego się nie boją).Warto też mieć świadomość, że to, co zdarzyło się w "Pojezierzu", w w mniejszej lub większej skali można podejrzeć w każdej spółdzielni mieszkaniowej. Na zebrania spóldzielców przychodzi garstka uprawnionych. System kontroli członków - właścicieli nad zarządami spółdzielni jest często iluzoryczny. Prezesi spółdzielni mieszkaniowych są i będą najlepiej uposażonymi i ustosunkowanymi członkami społeczności.

W SYTUACJI, ŻE ZŁOŻYLIŚMY WIELE DONIESIEŃ DO PROKURATURY O POPEŁNIONYCH PRZESTĘPSTWACH W SPÓŁDZIELNIACH W RÓŻNYCH MIASTACH, CZEKA NAS "NISZCZENIE"!!!!. ODCZUŁAM TO JUŻ NA WŁASNEJ "SKÓRZE" - CZYLI WSTĘP DO PRELUDIUM. Idea !!!!!!!!!

Serdecznie pozdrawiam KZLiS w Koninie, wszystkie Oddziały LZLiS w kraju oraz wszystkich użytkowników Forum KZLiS.

NIE DAMY ZLIKWIDOWAĆ KZLiS!!!!!! Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Andrzej K.
Prezes
Dołączył: 07 Mar 2005
Posty: 5
Skąd: Konin

PostWysłany: Nie Lip 03, 2005 20:13:08    Temat postu: ZARZĄD GŁÓWNY PODJĄŁ BARDZO WAŻNE DECYZJE Odpowiedz z cytatem

Poniżej przekazuję Państwu co postanowił na sobotnim posiedzeniu Zarząd Głowny KZLiS

1- Zjazd Krajowy odbędzie sie 10 września /w jednym dniu/ w Koninie.
2- Zarząd zrezygnował z opłat, którymi w celu pokrycia kosztów
Zjazdu zostały obarczone Oddziały Terenowe
3- Zarząd przyjął uchwałę skierowaną do Zjazdu z propozycjami
wprowdzenia poprawek do Statutu .
4- Zarząd postanowił nie popierać wniosku do Trybunału
Konstytucyjnego zaskarżającego ustawę o spółdzielniach
mieszkaniowych. Zarząd wybrał drogę nowelizacji tej ustawy w nowo
wybranym Parlamencie.
5- Zarząd przyjął uchwałę z wnioskiem do Prokuratora Krajowego RP o
podjęcie z urzędu czynności prawnych wobec kierowniczych osób i
struktur niektórych spółdzielni mieszkaniowych w Polsce, które
stosują działania i podejmują represyjne decyzje prowadzące w
swych zamiarach do likwidacji podstawowych filarów/jakimi są
Stowarzyszenia/ demokratycznego Państwa w tym zapisów
Konstytucji RP i kodeksu karnego dotyczących prawa obywatela do
zrzeszania się.
6- Zarząd uznał, iż działacze KZLiS powinni czynnie uczestniczyć w
zbliżających sie kampaniach wyborczych. Tam gdzie jest to możliwe
należy starać się o umieszczenie na liście wyborczej do Sejmu lub
Senatu.
7. Zarząd Główny przyjął uchwałe o likwidacji Oddziału Terenowego w
Olsztynie. Uchwała została przyjeta jednogłośnie. Zarząd powołał w tej
sprawie Komisję likwidacyjną , której przewodniczacym został kol.
Józef Olechnowicz ze Szczecina. Postanowiono wystąpić z wnioskiem
do Prokuratora Rejonowego w Koninie o wszczęcie z urzędu
postępowania przeciwko osobom winnym sytuacji w byłym oddziale
terenowym w Olsztynie. Postanowiono także, korzystając z
doświadczeń i wiedzy poszczególnych działaczy terenowych użyć
wszelkich środków obronno prawnych likwidujących powstałe w
Olsztynie zagrożenia wobec Związku.

rzecznik prasowy ZG KZLiS Adam Karski
Powrót do góry
Henryk Mościbrodzki
doświadczony


Wiek: 62
Zodiak: Byk
Dołączył: 06 Maj 2005
Posty: 234
Skąd: Gliwice - os. Obrońców Pokoju

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 18:00:44    Temat postu: Sprawa olsztyńska. Odpowiedz z cytatem

Panie Andrzeju.
Co z dalszym ciągiem sprawy olsztyńskiej? Confused
Z poważaniem,
_________________
Henryk Mościbrodzki
sygnatariusz POWNAS
tel. 32 279 34 33
============
POWNAS jest ruchem społecznym działającym na rzecz rozwoju autentycznej spółdzielczości.


Ostatnio zmieniony przez Henryk Mościbrodzki dnia Nie Paź 30, 2005 22:13:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Andrzej K.
Prezes
Dołączył: 07 Mar 2005
Posty: 5
Skąd: Konin

PostWysłany: Nie Sie 07, 2005 10:42:02    Temat postu: Sprawa Olsztyna Odpowiedz z cytatem

10 sierpnia udaje się do Olsztyna powołany przez ZG Pełnomocnik, który na miejscu zajmie sie formalnościami likwidacyjnymi Oddziału. Chodzi o przejęcie dokumentów KZLiS.
W Sądzie Rejonowym w Olsztynie są już dokumenty, niezbędne do wznowienia postępowania w sprawie długu. Kilka dni temu otrzymaliśmy z SR w Olsztynie wezwanie do wpłaty wpisowego. Oczywiście ze zrozumiałych względów zwróciliśmy się z wnioskiem o zwolnienie nas z tego obowiązku. Podobna jest sytuacja z postępowaniem przeciwko komornikowi w Koninie. Tutaj Sąd Rejonowy przysłał nam wezwanie do wpłaty wpisowego i tutaj także wystąpilismy z wnioskiem o zwolnienie.
Co do wystąpienia do Prokuratury przeciwko byłym działaczom KZLiS z Olsztyna to ta sprawa jest w fazie fachowego opracowania przez prawnika. W tygodniku "Chwila dla Ciebie" ukazał sie obszerny materiał w sprawie sytuacji Przewodniczącej KZLiS z Koszalina Pani Danuty Janus
Andrzej Krzyżański
Powrót do góry
Prezes
GośćPostWysłany: Pią Lut 10, 2006 20:51:01    Temat postu: Sprawy olsztyńskiej ciąg dalszy Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, iż dość długo przyszło oczekiwać na nowe informacje dotyczące , umownie mówiac, Olsztyna.
A więc jak na dzisiaj wygląda przebieg tej niechcianej przez nasze środowisko sprawy ?
30 grudnia ub r. Sąd Rejonowy w Olsztynie uniemożliwił nam swoim postanowieniem wznowienie postępowania. Dodatkowo dołożył nam ponad tysiąc zł kosztów, którymi nagrodził radcę spółdzielni. Sprawa stała się jasna, każde kolejne odwołanie w tym sądzie groziło nam dalszymi sankcjami. Na to juz nie mogliśmy sobie dalej pozwolić. Nas po prostu na to nie stać. Dlatego wycofalismy się z dochodzenia sprawiedliwości przed olsztyńskim sądem. Polska sądowa rzeczywistość bezlitośnie pokazała nam jak wygląda sprawiedliwość w praktyce. Wybralismy inną drogę. Uruchomiliśmy procedurę ugody ze spóldzielnią pracy, która dochodzi swych należności. Następnie wystąpiliśmy z pismem do Prezesa olsztyńskiego sądu ze skargą na dwie sędziny. Pismo do wiadomości skierowalismy do Ministra Sprawiedliwości i Krajowej Rady Sądownictwa. Teraz oczekujemy na reakcję.
Od kilku dni ruszyło dochodzenie prokuratorskie przeciwko Michałowi Bystrzyckiemu, tutaj przypomnę że pełnił on funkcję Prezesa oddziału KZLiS w Olsztynie. Jest już nadany nr. sprawy. Ja byłem dzisiaj przesłuchiwany jako świadek. Przekazaliśmy dodatkowe kopie
dokumentów , które dobitnie wskazują perfidię działań tego pana.
Wiemy że sprawa została potraktowana prze prokuraturę poważnie i jest prowadzona na tym etapie dość sprawnie. Należy teraz czekać na wyniki śledztwa Embarassed Andrzej Krzyżański- Prezes KZLiS
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SM - forum polskich spółdzielców mieszkaniowych, członków wspólnot mieszkaniowych Strona Główna -> Z życia KZLIS Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
gGreen v1.3 // Theme created by Sopel

Administrator Forum Spółdzielnie Mieszkaniowe
[z adresu e-mail usuń 2x DUŻE LITERY "USUŃTO"]