Ładowanie Strony... proszę czekać!

zamknij

Forum SM - forum polskich spółdzielców mieszkaniowych, członków wspólnot mieszkaniowych Strona Główna

Powrót prezesa

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
jarosław
okiełznany

Zodiak: Ryby

PostWysłany: Nie Cze 05, 2011 14:14:42    Temat postu: Powrót prezesa Odpowiedz z cytatem

Przez niektórych żartobliwie „Jezuskiem” zwany , przez niektórych lubiany , przez innych wręcz przeciwnie, były Naczelnik Gminy, były Prezes S.M Centrum, po samorządowym jestestwie w radzie gminy, nie wybrany przez "krnąbrny" elektorat na nową kadencję powrócił!!!.
Jan Dyszewski – ten sam, który pierwszy groził, że jak nie przestanę krytykować zarządu to mnie wykluczy - znów jest prezesem S.M. „Centrum” w Cycowie. Oczywiście wraz z nim w szanownym organie znalazł się również Józef Panasiak- członek , ten sam który onegdaj protestujących przeciwko wysokim cenom podgrzania wody użytkowej w wypowiedzi dla Kuriera Lubelskiego nawiedzonymi nazwał.
I jak myślicie jak była jedna z pierwszych decyzji tego organu?
Oczywiście (oprócz zawieszenia strony internetowej) podwyżka zaliczki na C.O. na 5,50 zł za m kw lokalu miesięcznie. Dziwne to trochę, wszak jedna podwyżka już była w marcu a tu następna pod koniec kwietnia i to z 4,70 na 5,50?! Uzasadniona oczywiście podwyżką cen oleju opałowego bo to spółdzielni cycowskiej źródło energii jest. A ważne to źródło bo strasznie jakoś sympatią do niego pałają jakby tańszych nie było.
Summa summarum jakoś mi nie pasuje procentowo ta podwyżka do wzrostu cen tego paliwa (a raczej spadku w stosunku do początku marca).
Zobaczymy. Na razie wystąpiłem o fakturki to może coś więcej mnie oświeci . Podzielę się z Wami forumowicze tą wiedzą jak tylko ją uzyskam. Co do terminu jej uzyskania to nie będę zakładów robił ale przewiduję jakieś dwie pełnie czekania.
No ale powie ktoś -od czegoś nowy zarząd musi zacząć bo wszak ostatnio coś krótkie kadencje prezesów są w naszej spółdzielni . Co chwila ktoś nowy i już go nie ma. Uciekają czy co?
Czy to jest najpilniejszy problem? Nie powiedział bym. Wszak ziemię trzeba scalać bo nadgorliwie podzielono coś co podzielić się nie dało na nieruchomości jednobramkowe i teraz od nowa trzeba geodetów zatrudnić coby to odwrócić. Nic to, że już raz zapłacone mieli za dzielenie, wszak to mamona członków jest a nie z kieszeni prywatnej wyłożona. Takie „ gospodarskie podejście.” Ciekawość jednak zżera mnie okrutna czy te trudy geodetów będą równie długie jak przy dzieleniu czyli znowu 1,5 roku prac geodezyjnych ( cała działka ma 1,6 ha). A po cóż to w ogóle trzeba robić zapytacie. No bo uchwałę czas najwyższy podjąć - uwłaszczeniową. Wszak pierwszy wniosek od stycznia 2006r w „zamrażarce zarządowej” leży . No cóż wszystko musi mocy urzędowej nabrać. Ale kolejne pytanie. Po co? Wszak zamiast głowić się nad tym jak rozgraniczyć połączone w całość budynki jak im drogi dojazdu wyznaczyć i służebność przeróżną ustanowić, na kogo działce śmietnik ma stanąć, ile dzieci zapłacą za zabawę w piaskownicy sąsiadów i ich koledzy za huśtanie się na opodal stojącej ich huśtawce a ich tatuś za parkowanie itd. ,itp przy wspólnej infrastrukturze wystarczyło w starej uchwale udziały w nieruchomości wspólnej określić bo tylko tego w niej brakowało i już byłaby cacy. Ale nie! Trzeba najpierw starą uchylić po prawie trzech latach kontemplacji , geodetów zawołać coby 1,5 roku dzielili. Nową wyłożyć i w końcu podjąć uchwałę wstrzymującą podjecie uchwały uwłaszczeniowej <tej wyłożonej>( taki dziwoląg uchwałodawczy) a teraz znowu scalić te grunta trza. Całość musi się ciągnąć jak guma w reformach. Bo tak naprawdę chętny na wyodrębnienie jeden jest taki członek przebrzydły i to jeszcze zadziorny bo krytykować próbuje władze . Nic to ze sąd racje mu przyznał wszak „sąd sądem ale sprawiedliwościowy musi być po którejś stronie”. Powiedzą pewnie, że nie że to się tylko tak wydaje ,że pracy z tym mnóstwo!!!! Może jakby z załadowanymi taczkami spróbować to poszłoby szybciej. A może to ja szukam w tym jakiejś „spiskowej teorii dziejów” ??? Tylko ,że to jakoś długo niesamowicie trwa i końca uwłaszczenia nie widać.
Po co więc zawracać sobie tym głowę. Po co zawracać sobie też głowę stanem budynków , możliwą zmiana sposobu ogrzewania czy tańszą eksploatacją . Lepiej opłaty podnosić i niech członki płacą wszak zadziornych na lekarstwo ci u nas, na walne i tak nie chodzą bo i po co wszak i tak jednogłośność ci u nas w tym najwyższy organie panuje. Tak, że priorytety zostały określone.
Życzyć jednak pozostaje władzy nowej aby o tych „lichych” członkach jednak pamiętała. Nawet jak krowę mocniej się doi to ryczeć zaczyna a i mleko może przestać dawać . A pić trzeba.

Szanowni forumowicze myślę, że może wypowiedziana w takiej formie krytyka da niektórym do myślenia. Was jednak zachęcam do zjednoczenia sił i walki o swoje prawa . Pamiętajcie to Wy jesteście właścicielami swoich spółdzielni i od Was powinny zależeć działania wybranych władz. Zachęcam więc do wspólnego działania i aktywności bo stagnacja i marazm jak widać dla nas wszystkich jest najgorszym rozwiązaniem.
okiełznany

Zodiak: Ryby

PostWysłany: Sro Lip 11, 2012 14:19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mea culpa !
Miałem napisać co dalej z prezesem ale nie napisałem. Bo i o czym nie było. Krótko ci prezesował Jan Dyszewski a odszedł z powodów nieznanych . Cóż poprzednio dziwnie powód jego odejścia zbiegł się ze złożeniem pierwszego wniosku o wyodrębnienie lokalu a teraz też sprawa rozliczeń z tym związanych mimo iż myślano, że już zakończona na nowo wypływa. Może to przyczyna szybkiego odejścia a może inna. Nie mnie prostemu członkowi dociekać co władza myśli.
Ale teraz zmiany nastały jak to sam Zarząd określił ustami nowej księgowej mojej skromnej osobie na korytarzu sądowym.Zmiany generalne, Zarząd nowy podobno zupełnie odmieniony.
Jednak albo oko bielmem mi zaszło albo upały ostatnie mój mózg stumaniły ale jakoś różnic nie dostrzegam. Wszak prezesem została była kasjerka o pardon -specjalista obsługi spraw administracyjnych, biurowych i członkowskich, ślubna byłego wiceprezesa, która to z nim na jestestwo w spółdzielni się zamieniła a zastępcą prezesa została była przewodnicząca rady nadzorczej i była prezes z czasów kiedy to po kontroli Izby Najwyższej długi spółdzielni dzielono w do dziś nieodgadniony sposób no i jeszcze teściowa osobista byłej księgowej która nastała jak tylko świekra być we władzach przestała.
Nijak mi durnemu nie pasuje ta nowość władzy.
A do tego i działania tradycją nazwać można już. Znowuż na remont kotłowni fundusz ustalono, nijak zrozumieć nie idzie po co znowu w tą olejochłonną kotłownię mamonę łożyć jak paliwo to drogie diabelsko a i piece żarłoczne. Wszak już raz remont był i to nie tak dawno ale o innym sposobie kotłowania nie czas myśleć. A w przudy jakby tą już mamonę wziąć co wydana została , dodać tą co zebrać przyjdzie a i o jakoweś talary z Uniji się wystarać to może by już insze źródło energii cycowskiej było???
Powiedzą wszak ,że dudy smalone bredzę, gdyż nie Zarząd to ci ale Walne taką uchwałę podjęło. Prawda ci to najświętsza ale jakoś nie znam członka prostego, który by projekt tej uchwały najwyższemu zgromadzeniu podłożył a mniemając, że ilość obecnych na tym zgromadzeniu członków o kilku przewyższała radę nadzorczą i zarząd do kupy wzięty a uchwała nie podjęta została jednomyślnie co ewenementem jest w tym ciele to jakoś to naznaczeniem dobra dla członków nie przemawia. Zobaczymy co dalej może będzie to zmiana na lepsze wszak białogłowy rządzić zaczęły a one ład szanują jeno trapi mnie czy przeliczyć się nie przyjdzie i na perfekcyjną panią domu z kiesy członków łożyć.
Widzi mi się jednako, że na razie na wschodzie bez zmian.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SM - forum polskich spółdzielców mieszkaniowych, członków wspólnot mieszkaniowych Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: