Ładowanie Strony... proszę czekać!

zamknij

Forum SM - forum polskich spółdzielców mieszkaniowych, członków wspólnot mieszkaniowych Strona Główna

Udzielenie pełnomocnictwa

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Marek_Swarzędz
nowy

Zodiak: Koziorożec

PostWysłany: Czw Wrz 24, 2009 11:14:13    Temat postu: Udzielenie pełnomocnictwa Odpowiedz z cytatem

Witam!

Szperając po internecie znalazłem to forum i z ciekawością przejrzałem jego zawartość i postanowiłem zarejestrować się i poruszyć kilka problemów związanych z moja spółdzielnią.Oto jeden z nich...

Mam wykupione mieszkanie,wraz z cząstką gruntu (wyodrębniona własność,pozostałem w spółdzielni jako członek-spółdzielnia zarządza moim mieszkaniem jaki tzw.częściami wspólnymi).

Ostatnio przyszło pismo o treści:

Cytat:
Dotyczy udzielenia pełnomocnictwa.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Swarzędzu informuje,że przystąpiła do uregulowania spraw związanych z ustanowieniem prawa ograniczonego użytkowania bądź służebności przesyłu na rzecz gestorów sieci zlokalizowanych na terenach osiedli mieszkaniowych położonych w Swarzędzu.
Ponadto Spółdzielnia jest w trakcie uzgodniń z Gminą Swarzędz odnośnie realizacji inwestycji o charakterze komunikacyjnym,mających na celu polepszenie funkcjonowania nieruchomości wspólnej,której Pan(i),Państwo jesteście współwłaścicielami.
Ponieważ ww. czynności wymagają wielu działań zarówno pod względem prawnym i formalnym,proponujemy Panu(i),Państwu udzielenie pełnomocnictwa Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu.Pełnomocnictwo na umożliwić Spółdzielni zawieranie stosownych umów i prowadzenie inwestycji w zastępstwie Pana(i),Państwa udziału.W innym przypadku współwłaściciel zobowiązany byłby uczestniczyć w każdej wspomnianej umowie notarialnej i procedurach przygotowawczych.
W celu udzielenia stosownego pełnomocnictwa przesyłamy aneks do protokołu z dnia [...],kórego podpisanie umożliwi przygotowanie aktu notarialnego.Przygotowanie i koszty ww. umowy poniesie Spółdzielnia.
Jednocześnie informujemy,że środki finansowe pozyskane z ustanowienia praw o których mowa wyżej,jak i środki uzyskane ze zbycia części nieruchomości współnej pod inwestycje komunikacyjne,będą zasilały fundusz remontowy nieruchomości,na której jest zlokalizowany Pana(i),Państwa lokal mieszkalny/użytkowy.
Stąd w przypadku akceptacji treści załączonego aneksu prosimy o podpisanie i zwrot 1 egz. wraz z wypełnionym załącznikiem z danymi personalnymi (potrzebymi do przygotowania treści umowy przez notariusza) na adres spółdzielni.W ślad za tym zostanie ustalony termin podpisania ww. umwy,o czym powiadomimy Pana(ią),Państwa telefonicznie.

I treść aneksu:

Cytat:
ANEKS do protokołu z dnia [...] podpisanego na okoliczność przekształcenia lokalu mieszkalnego położonego w Swarzędzu ma os.[...] w prawo odrębnej własności.

Mimiejszym Aneksem zmienia się treść paragrafu[...] Protokołu z dnia[...] spisanego między SM w Swarzędzu a [...]

Paragraf 1

1.Pan(i),Państwo [...] oswiadcza(ją),że jest/są właścicielem/ami odrębnego lokalu mieszkalnego położonego w Swarzędzu na os.[...] wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej wynoszącym[...] wpisanym do prowadzonej dla tego lokalu księgi wieczystej o nr[...]

Paragraf 2

Uzupełnia sie treść w paragrafie[...] protokołu[...] poprzez dodanie pkt.5,6,7 i 8 o następującym brzmieniu:

Paragraf 4

5.Pan(i),Państwo [...] udziela/ją pełnomocnictwa Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu do występowania w ich imieniu przy czynnościach prawnych polegających na ustanowieniu prawa użytkowania bądź służebności przesyłu na rzecz obecnych gestorów mediów tzn.sieci wodociągowej,kanalizacji sanitarnej i deszczowej,gazowej,energetycznej,ciepłowniczej,telekomunikacyjnej,swiatłowodowej bądź ich następców prawnych na nieruchomościach wspólnych na wszelkich warunkach według uznania pełnomocnika.

6.Pełnomocnik umocowany jest również w przypadku konieczności realizacji inwestycji technicznej (tzn.inwestycji wymienionych w pkt.1),remontowo-modernizacyjnej lub transportowej (tzn.inwestycji dotyczących ulic,dróg rowerowych,chodników,placów,miejsc lub zatok parkingowych),łącznie z podziałem nieruchomości:
- do przygotowania inwestycji w zakresie formalno-prawnym,
- do przeprowadzenia regulacji terenowo-prawnej nieruchomości,
- do dokonania zbycia części nieruchomości i to tytułem darmym,odpłatnym lub zmiany-osobom,za cenę i na warunkach według
uznania pełnomocnika oraz do pobrania ceny z prawem pokwitowania.

7.Pełnomocnik umocowany jest także do reprezentowania Pana(i),Państwa [...] w zakresie nin.pełnomocnictwa przed wszystkimi urzędami,w tym urzędami skarbowymi,władzami,sądami,Starostwem Powiatowym,Urzędem Gminy oraz wobec osób fizycznych i prawnych we wszelkich sprawach związanych z nieruchomościami wspólnymi.

8.Pełnomocnik w ramach udzielonego pełnomocnictwa jest umocowany do składania wszelkich oświadczeń i wniosków jakie okażą sie konieczne i do odbioru dokumentów.

Paragraf 3
1.Niniejszy Aneks sporządzono w dwóch jednakowo brzmiących egzemplarzach,po jednym dla każdej ze stron.

No i co z tym zrobić?
Podpisać,nie podpisać?

Niby sprawa jest prosta-jak pod ziemią przebiegają różnego rodzaju rury,kable i jest to na terenie prywatnym,to jakaś odpłatność się należy.Ale...no właśnie-część mieszkańców ma mieszkania wyodrębnione w pełna własność,inni spółdzielczą własność bez gruntu,reszta nalezy do spółdzielni.

Tak sobie myśle,że nie po to wykupywałem mieszkanie za więcej niż tzw.złotówkę,żeby ktoś inny,kto nie wykupił korzystał z opłat pobieranychh od właścicieli instalacji podziemnych itp. i potem było to dołączane do funduszu remontowego.Fundusz remontowy to w mojej spółdzielni jedno wielkie matactwo.Przykład z mojej "enklawy" składającej się z trzech wieżowców.Na jednym z nich został wyremontowany dach,ale nikt ze spółdzielni nie przyszedł i nie pytał się (przynajmniej w moim bloku),że będzie ten remont i zostaną z funduszu remontowego wzięte pieniądze na ten cel.A spółdzielnia powinna spytać się przed inwestycją,gdy będą wydane pieniądze z remontówki.

Z gazetki wydawanej przez spółdzielnię wynika,że na funduszu remontowym w naszej enklawie jest teraz niedobór 36 000 PLN za remont tego dachu (jakieś maks.300 m kwadratowych -wydaje mi się to dość dużo) i trzeba będzie teraz spłacać to,nie wiem czy czasem nie był na to wzięty kredyt,bo fundusz raczej nie pokrył całości kosztu tego remontu.

Osobna sprawa to matactwa przy planowanej wymianie wind,ale o tym w osobnym temacie napiszę.

Tutaj spółdzielnia udziela wyjaśnień na ten temat i straszy nawet sądem,jakby z powodu jakiegoś mieszkańca doszło do zablokowania jakiejś inwestycji: http://www.sm-swarzedz.pl/go.php/pl/aktualnosci/upowaznienia_dla_spoldzielni.html

Wydaje mi się to zbyt daleko idące straszenie sądem i administarcyjne zmuszanie do przeprowadzenia zmian w akcie notarialnym.Uważam,że spółdzielnia powinna zarządzać,a nie rządzić powierzonym im przez mieszkańców mieszkaniom i częściami wspólnymi i to z pełna zgodą WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW,a nie 50% +1.Nie wyobrażam sobie wymiany wind,czy docieplenia (są plany dociepleń w mojej enklawie),żeby przy niepełnej zgodzie wszystkich mieszkańców byłbym przymuszany do spłacania kredytów.

Liczę na Waszą pomoc w tej sprawie.

Pozdrawiam,Marek.
Powrót do góry
Jaromir Gazy
doświadczony

PostWysłany: Czw Wrz 24, 2009 12:08:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marku,
jak zwykle, kij ma dwa końce!
Z jednej strony takie pełnomocnictwo zdejmuje z Twojej i sąsiadów glowy teiretycznie wszelki kłopoty związane z nieruchomością ale z drugiej strony stanowi bardzo poważne niebezpieczeństwo, że udzielając praktycznie bezwarunkowego pełnomocnictwa spółdzielni narażacie się na niebezpieczeństwo, że Wasze interesy nie będą własciwie reprezentowane. Ciekaw jestem jak do tej pory Twoja spółdzielnia się sprawowala - czy nie mieliście do niej żadnych zastrzeżeń, jak traktowała czlonków, czy nie lamala prawa itp. To sam powinieneś najlepiej wiedzieć.
Osobiście gdybym to ja dostal takie pelnomocnictwo do podpisu, to bym go nie podpisał. Pełnomocnictwo jest zbyt szerokie. A co na to Twoi sąsiedzi? Osobiście udzieliłbym ewentualnie pełnomocnictwo na załatwienie konkretnej sprawy i to w granicach dokładnie przedtem ustalonych pomiędzy Wami a spółdzielnia.
Zbyt wiele znamy negatywnych przykładów pozwolenia zarządom na swobodne działanie w imieniu czlonkow spółdzielni. Aby daleko nie szukać, zainteresuj się może spółdzielnia Wielkopolanka z Poznania i skutkami braku zainteresowania jej czlonków poczynaniami zarządu czyli praktycznie pozostawieniem mu wolnej ręki we wszelkich działaniach.
Powrót do góry
Marek_Swarzędz
nowy

PostWysłany: Czw Wrz 24, 2009 13:04:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasza spółdzielnia-lepiej przeciw niej nie występować do sądu,bo chyba jeszcze nikt nie wygrał z nimi (mam na myśli lokatorów,nie inne podmioty typu gmina).Prezes-od dwudziestu kilku lat ten sam ( wcześniej prawdopodobnie był jakąś szychą w ORMO w Pile-niepotwierdzone info),reszta gadów z zarządu i rady nadzorczej też długo grzeją stołki.

Aktualnie pomiędzy spółdzielnią a gminą sa jakieś sprawy nawet w sądzie-tzw. "dom kultury" po były kinie i restauracji,idzie o jakieś 2 miliony-jak gmina przegra to będzie musiała zapłacić spółdzielni jak przegra to zostanie nam rozlatujący się budynek.

Sprawy zamiany gruntów,zbywanie na rzecz gminy niepotrzebnych terenów,dróg osiedlowych,oświetlenia itp.Czasami szło to łatwo,czasami były zatargi pomiędzy stronami.

Firmy instalatorskie i konserwatorzy kiedyś na etatach spółdzielni,teraz wyprowadzone poza nią (firmy takie działają na podstawie własnej działalności gospodarczej,więc tylko są robione przetargi na usługi i płacone mają za wykonane prace.No może poza konserwacją wind-ciągle ta sama firma i bez przetargów,nie wiem czemu,w okolicy (Poznań) jest kilka firm,więc o braku konkurecji nie można mówić.

Chociaż w przypadku wind,za wymianą lin w jednej windzie czekaliśmy miesiącami,bo spółdzielnia rzekomo nie miała funduszy.G... prawda,płacimy duzo za windy,w zalezności od bloku,mniej lub więcej i to w rozbiciu na konserwację i dewastacje-nawet partery wieżowców płacą za dewastację wind.

Urząd Dozoru Technicznego jakimś cudem dopuścił nasze windy do użytku (25 letnie) choć na moje oko już dawno powinny byc wyłączone-jakim cudem nie wiem,może poszły pieniądze i zezwolenie jest...

Ciągłe użeranie się w firmą ERA,która ma na naszym dachu anteny komórkowe (rozwalony dach po kilkukrotnych modernizacjach stacji bazowej,zacieki no i szkodliwe promieniowanie,pracownicy konserwujący przychodzą nawet w nocy i wyłażą na dach,robiąc przy tym dużo hałasu).Spółdzielnia olewa tą sprawę,ważne że ma forsę za wynajem dachu.

Sąsiedzi- trudno powiedzieć ilu ma wykupione mieszkania wraz z gruntem,a ilu bez gruntu i ilu jeszcze bez wykupu.Wydaje mi się,że jest nas za mało,żeby odłączyć się ze spółdzielni i utworzyć wspólnotę.
Te gnojki ze spółdzielni poszli na szkolenia i mają papiery zarządców nieruchomości i w pierwszej kolejności są gotowi świadczyć swoje usługi,już jako samodzielni zarządcy,a nie jako członkowie rady nadzorczej,czy zarządu.Oczywiście jakby ktoś chciał zarządzać taką wspólnotą,to miałby zapewne problemy ze strony tychże cwaniaczków,że wpycha im się do koryta.

Obecnie za 50 m kwadratowych mieszkania płacę około 120 PLN eksploatacji i wydaje mi się to za dużo jak na zarządzanie takim malutkim mieszkaniem.Tyle kosztuje utrzymanie tych darmozjadów ze spółdzielni...

Jakbym nie udzielił pełnomocnictwa,to przy każdej inwestycji (gmina szykuje budowę kolektora deszczowego czy coś w tym rodzaju),to musiałbym osobiście uczestniczyć we wszystkich pracach przygotowawczych i wyceniać położenie takiej rury i kasowac potem pieniądze...Osobiście wolałbym,żeby pieniądze z takiej inwestycji na terenie którego jestem współwłaścicielem trafiały do mojej kieszeni bezpośrednio,a nie na fundusz remontowy wspólny dla wszystkich mieszkańców...
Powrót do góry
Kazimierz
doświadczony

Zodiak: Wodnik

PostWysłany: Czw Wrz 24, 2009 15:45:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i przedstawiam swoje zdanie.

Pełnomocnictwem tej treści pozbawiacie się możliwości władania swoją współwłasnością. Zapytam wprost : Czy ktoś lizał cukierka przez szybę?. Jeśli ktoś taki jest to zapytajcie Go jak smakował? Tak będzie z Waszą współwłasnością po podpisaniu pełnomocnictwa o przedstawionej Wam treści. Przecież to jest próba faktycznego przejęcia Waszej współwłasności na własność spółdzielni. Zarząd może zrobić wszystko łącznie z oddaniem darmowo Waszego gruntu i będziecie chodzić na jego pasku bo oddacie mu wszelką władzę.Nawet do sądu trudno Wam będzie pójść. Więc do kogo się odwołacie?
To co wymaga od Was zarząd wykracza poza zwykły zarząd nieruchomością. Proponuję poczytać na ten temat w Wikipedii i w okolicach art.. 199 Kodeksy cywilnego.
Chce mi się powiedzieć - Niech Was Ręka Boska chroni przed podpisaniem takiego pełnomocnictwa.

Pozdrawiam
Kazimierz.
Powrót do góry
Jaromir Gazy
doświadczony

PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 8:50:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marku ze Swarzędza,
jeśli spółdzielnia jest taką, jak opisujesz, to udzielenie jej wspomnianego pelnomocnictwa byłoby skrajną nieodpowiedzialnością!

Oczywiście narażasz się zapewne na szykany ze strony spółdzielni ale powinno to skłonić Ciebie i innych do szybkiego zorganizowania się i wspólnie skutecznego przeciwstawienia się praktykom spółdzielni.
Powrót do góry
Rafał
doświadczony

Zodiak: Wodnik

PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 12:30:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym czegoś takiego nie podpisał.
Powrót do góry
Jaromir Gazy
doświadczony

PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 14:31:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy zabierający głos w tej sprawie zdecydowanie odradzają Markowi podpisanie takego cyrografu.

Tylko co mu doradzić co ma zrobić - bo jest pewne, że spółdzielnia zrobi z niego wroga publicznego nr 1 i zacznie niewątpliwie szykanować!
Powrót do góry
apokuc
doświadczony

Zodiak: Strzelec

PostWysłany: Sob Wrz 26, 2009 7:31:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko od czasu do czasu włączam się ostatnio do dyskusji, bo prawdę mówiąc inaczej wyobrażałam sobie funkcjonowanie tego forum, jak i tego Związku w szczególnosci. Szczególnie zeźliły mnie przydługie wywowdy formumowicza z pod znaku wspólnot mieszkaniowych oraz PRL-owska forma cenzury zastosowana przez admina. Ale do rzeczy. Ja równiez uważam, że nie należy dawać spółdzielni pełnomocnictwa. Samemu trzeba uczestniczyć w postępowaniach, bo tylko w ten sposób można sprawować kontrolę na tym jakie umowy będa podpisywane, jakie będa ich skutki i t.p. A że wiąże się to z poświęceniem czasu i koniecznością nabywania wiedzy z róznych dziedzin ? A kto powiedział, że bycie właścicielem to tylko same przyjemności? To przede wszystkim obowiązki ! Cwany zarząd spółdzielni chętnie zastąpi wszystkich włascicieli, aby za nich decydować i wystawic ich do wiatru - co właściciele tylko sami sobie będą zawdzięczać.
Powrót do góry
Jaromir Gazy
doświadczony

PostWysłany: Sob Wrz 26, 2009 12:29:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ęczywiśćie w pełni przyznaje rację apokuc odnośnie uwag na temat podpisania omawianego pełnomocnisctwa.

Natomiest bardzo proszę o rozwiniecie uwag dotyczących funkcjonowania niniejsszego forum otraz działanai KZLiS bo ma to fundamentalne znaczenie dla powodzenia naszych zabiegów o zmiany w społdzielczości. Oczywiście proszę skorzystać do tego z mozliwości przeslania tych uwag i przemyśleń na moje indywidualne konto na tym forum. Nie możemy sobie pozwolić na luksus nic nie robienia w sytuacji gdy widzimy, że coś jest źle bo to obraca się w pierwszej kolejności przeciw nam samym!
Powrót do góry
Marek_Swarzędz
nowy

PostWysłany: Sob Wrz 26, 2009 15:55:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę,że zdecydowanie odradzacie mi podpisanie tego pełnomocnictwa i na 99% tego nie podpiszę.Jeszcze tylko w kilka osób (sąsiadów) chcemy udać się do prawnika i dokładniej zrobić rozpoznanie pod względem prawnym.Podpisując pełnomocnictwo pozwoliłbym spółdzielni za bardzo rządzić moim mieszkaniem.Nie podpisując-spodziewam się,że spółdzielnia raczej z niezadowoleniem przyjmie ten fakt i gdy będzie prowadzona jakaś inwestycja,to mogą być problemy.

Zresztą jakim prawem spółdzielnia może się czepiać mojego mieszkania,które jest w pełni moje wraz z kawałkiem gruntu.Jest to potwierdzone notarialnie,jest księga wieczysta.Jeśli spółdzielnia straszy sądem i administracyjnym nakazem wprowadzenia zmian w zapisach księgi wieczystej,to już nie wiem,w jakim my kraju żyjemy.Niby własność prywatna jest święta,ale widać że w świetle prawa można w tym mieszać.

Rezygnując z członkostwa będę miał większy czynsz,zgodnie ze statutem.Jako nie-członek nie mogę korzystać np. z opłat za anteny na dachu,opłat za reklamy stojące pod blokiem itp.

Zreszta nasz statut nie został uchwalony na nowo,jak chyba nakazywała ustawa o wykupie mieszkań za złotówkę.Spółdzielnia czeka na kolejne wyroki trybunału konstytucyjnego i sądów i dopiero wezmą się za nowy statut.Prawdopodobnie w październiku ma być walne zebranie i będzie głosowany nowy statut.Chytrze to sobie wymyślili...

Poza tym-ciężko tym gadom udowodnić,że coś mataczą.Kontrole związku rewizyjnego czy jak to się tam nazywa zawsze są pozytywne.I nie ma się co dziwić-to całe towarzystwo to takie same towarzystwo jak wszędzie,jeszcze rodem z PRLu i wszyscy tam się znają,więc swój swojego nie pogryzie...

Jedynie trzeba by poczekać,aż ci wszyscy członkowie rady i zarządu powymierają z przyczyn naturalnych,ale zawsze znajdzie się ktoś,kto dalej by ciągnął sposób rządzenia poprzednich władz.

Walne zebranie to też fikcja-kiedyś jeszcze w PRL przychodziło pełno ludzi,teraz jak przyjdzie 50-60 na kilka tysięcy członków,to już jest dużo.Większość tych co przychodzą,to krewni i znajomi królika i potem w czasie głosowania nad wnioskami takie a nie inne są wyniki...

Ale na ostatnim zebraniu,na wiosnę,przeszedł wniosek,żeby jak najszybciej podzielić spółdzielnię na samodzielne wspólnoty,ale pod "opieką" spółdzielni,tudzież zarządców,ale jak pisąłem wcześniej,ci zarządcy to obecne władze.Po prostu poszli na szkolenia i mają papiery zarządców i mają zapewnione ciepłe posadki,tylko w trochę innym wydaniu.
Powrót do góry
apokuc
doświadczony

Zodiak: Strzelec

PostWysłany: Sob Wrz 26, 2009 21:36:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek_Swarzędz napisał:
Widzę,że zdecydowanie odradzacie mi podpisanie tego pełnomocnictwa i na 99% tego nie podpiszę.Jeszcze tylko w kilka osób (sąsiadów) chcemy udać się do prawnika i dokładniej zrobić rozpoznanie pod względem prawnym.Podpisując pełnomocnictwo pozwoliłbym spółdzielni za bardzo rządzić moim mieszkaniem.Nie podpisując-spodziewam się,że spółdzielnia raczej z niezadowoleniem przyjmie ten fakt i gdy będzie prowadzona jakaś inwestycja,to mogą być problemy.

Zresztą jakim prawem spółdzielnia może się czepiać mojego mieszkania,które jest w pełni moje wraz z kawałkiem gruntu.Jest to potwierdzone notarialnie,jest księga wieczysta.Jeśli spółdzielnia straszy sądem i administracyjnym nakazem wprowadzenia zmian w zapisach księgi wieczystej,to już nie wiem,w jakim my kraju żyjemy.Niby własność prywatna jest święta,ale widać że w świetle prawa można w tym mieszać.

Rezygnując z członkostwa będę miał większy czynsz,zgodnie ze statutem.Jako nie-członek nie mogę korzystać np. z opłat za anteny na dachu,opłat za reklamy stojące pod blokiem itp.

Zreszta nasz statut nie został uchwalony na nowo,jak chyba nakazywała ustawa o wykupie mieszkań za złotówkę.Spółdzielnia czeka na kolejne wyroki trybunału konstytucyjnego i sądów i dopiero wezmą się za nowy statut.Prawdopodobnie w październiku ma być walne zebranie i będzie głosowany nowy statut.Chytrze to sobie wymyślili...

Poza tym-ciężko tym gadom udowodnić,że coś mataczą.Kontrole związku rewizyjnego czy jak to się tam nazywa zawsze są pozytywne.I nie ma się co dziwić-to całe towarzystwo to takie same towarzystwo jak wszędzie,jeszcze rodem z PRLu i wszyscy tam się znają,więc swój swojego nie pogryzie...

Jedynie trzeba by poczekać,aż ci wszyscy członkowie rady i zarządu powymierają z przyczyn naturalnych,ale zawsze znajdzie się ktoś,kto dalej by ciągnął sposób rządzenia poprzednich władz.

Walne zebranie to też fikcja-kiedyś jeszcze w PRL przychodziło pełno ludzi,teraz jak przyjdzie 50-60 na kilka tysięcy członków,to już jest dużo.Większość tych co przychodzą,to krewni i znajomi królika i potem w czasie głosowania nad wnioskami takie a nie inne są wyniki...

Ale na ostatnim zebraniu,na wiosnę,przeszedł wniosek,żeby jak najszybciej podzielić spółdzielnię na samodzielne wspólnoty,ale pod "opieką" spółdzielni,tudzież zarządców,ale jak pisąłem wcześniej,ci zarządcy to obecne władze.Po prostu poszli na szkolenia i mają papiery zarządców i mają zapewnione ciepłe posadki,tylko w trochę innym wydaniu.

To ewentualne pełnomocnictwo nie będzie dotyczyć Twojego mieszkania i tej odrobiny gruntu do tego mieszkania przypisanej. Ono będzie dotyczyć głównie pozostałych gruntów będących we władaniu spółdzielni (osoby prawnej). Mając Twoje pełnomicnictwo zarząd nie będzie Cię już musiał pytać o zgodę na postawienie przed Twoimi oknami np. szaletu (oczywiście to skrajny przykład) i nie będziesz już mógł być stroną w ewentualnym postępowaniu, bo tą stroną będzie z Twojego upoważnienia zarząd. On przecież nie wystąpi przeciwko temu co sam wcześniej wymyślił. Sądzę, że nie dając pełnomocnictwa zarządowi, nie będziesz blokował poczynań rozsądnych i niezbędnych jak np. wejścia w teren w celu wymiany skorodowanej rury. W tym badziewiu jakim uczyniono spóldzielczość mieszkaniową jedynie zdrowy rozsądek może pomoć nam w przetrwaniu.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SM - forum polskich spółdzielców mieszkaniowych, członków wspólnot mieszkaniowych Strona Główna -> Województwo wielkopolskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: