Ładowanie Strony... proszę czekać!

zamknij

Forum SM - forum polskich spółdzielców mieszkaniowych, członków wspólnot mieszkaniowych Strona Główna

Sprawa wniosku do KP PE.

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Zbyszek
nowy

Zodiak: Wodnik

PostWysłany: Sob Lip 04, 2009 21:35:46    Temat postu: Sprawa wniosku do KP PE. Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich kredytowiczów!

Właśnie jestem po kolejnej rozmowie z posłem Marcinem Libickim, któremu ostatnio po raz kolejny przesłałem nasz wniosek do Brukseli. Tym razem jednak wytłuszczyłem jego fragmenty, w których powoływaliśmy się na przepisy unijne m.in. na Kartę Praw Podstawowych Unii Europejskiej art.17 i na Konwencję o Ochronie Praw Człowieka art.1 i art.53 protokołu z dnia 20 marca 1952r. W dzisiejszej rozmowie poseł M.Libicki poinformował mnie, że przeczytał uważnie ten wniosek i wystosował w tej sprawie prywatny list do szefa Sekretariatu Komisji Petycji pana Davida Lowe, z prośbą o ponowne rozpatrzenie naszego wniosku i teraz musimy cierpliwie poczekać na odpowiedź oraz na nowe ukonstytuowanie się tej Komisji. Jest nadzieja.

Pozdrawiam serdecznie - Zbyszek Smile
Powrót do góry
Koziński Eugeniusz
doświadczony

PostWysłany: Pon Lip 06, 2009 10:10:14    Temat postu: petycja do KE Odpowiedz z cytatem

Trzeba jednak przypomnieć, że Karta Praw Podstawowych UE nie jest dokumentem w Polsce obowiązującym. Powoływanie się zatem na jej zapisy może być tylko uznane za "czynnością pomocniczą".

Prywatny list Posła moze mieć zatem, moim zdaniem oczywiście, wyłącznie znaczenie kurtuazyjne, tym bardziej, że do faktycznego rozpoczęcia prac nowego składu Komisji daleka droga, a charakter sprawy jest niezrozumiały dla instytucji wspólnotowych o czym mogliśmy się już okazję przekonać.

Proponuję zatem aby nie czekać "cierpliwie na odpowiedź" tylko być aktywnym na krajowym podwórku. Jest bowiem "nadzieja" ale tylko na to, że kolejna nowelizacja ustaw; zarówno o spółdzielniach mieszkaniowych jak i dotycząca kredytów, będzie kolejnym dowodem na aktywne wspieranie przez Rządy R.P. struktur krajowej spółdzielczości. Proszę zatem o sformułowanie swoich wniosków w temacie "Nowelizacja 2009" tak aby ewentualnie KZLiS miał materiał do złożenia projektów obywatelskich w tych sprawach. Póki co bowiem projekty rządowe są jednoznacznie w wymowie na rzecz "przeciw" spółdzielcom. Nie ma się czemu dziwić czytając słowa rządowych deklaracji na krajowym forum spółdzielczości mieszkaniowej.

Zapytania do Posłów powinny zmierzać do pozyskania wiedzy w zakresie fatycznego stanowiska poszczególnych klubów poselskich (partii) w przedmiocie ww. ustaw. Warto przy tym poprosić o wstrzemięźliwe traktowanie nawet największego optymizmu poselskiego w sprawie. Doświadczenie kolejnych nowelizacji uczy, że Nikomu z "rządzących" po roku 2001 nie zależało i nadal nie zależy na uporządkowaniu spraw spółdzielczych, w tym kredytowych.
Granice tegoż są praktycznie nieokreślone.
Przypomnę jak to, w latach 90-tych, Nasze Państwo przyjęło zasady wypłat pieniążków wynikających z posiadania książeczek mieszkaniowych na rzecz np. przekształcenia praw najmu lub spółdzielczych lokatorskich praw na własnościowe prawa do lokali w spółdzielniach mieszkaniowych, w oparciu o kontrowersyjne zasady. W pewnym okresie czasu bowiem można było pieniażki na ten cel wykorzystać ale "klient" Banku nie mógł się dowiedzieć o wielkości róznicy kwoty jak wynikała z ww. przekształcenia a faktyczną kwotą jaka mu się należała z tytułu okresu oszczędzania. Tym to sposobem pieniążki wielu przez dłuższy czas pozostawały "poza Nami".

Obecnie jest podobnie:
Nasz kredyt - Ich mieszkanie.
Paradoks?
Powrót do góry
Zbyszek
nowy

Zodiak: Wodnik

PostWysłany: Pon Sie 03, 2009 19:58:38    Temat postu: Re: petycja do KE Odpowiedz z cytatem

Witam!

Tak Panie Eugeniuszu, ten list posła M.Libickiego może mieć znaczenie kurtuazyjne, ale poczekajmy i zobaczymy czy we wrześniu po wakacjach PE będzie jakaś odpowiedź, a nasze powoływanie się na Kartę Praw Podstawowych UE może zostać uznane za "czynność pomocniczą". To nie jedyny dokument UE na który się powołujemy. Jest jeszcze Konwencja o Ochronie Praw Człowieka. Poza tym Panie Eugeniuszu, pisząc o tzw. czekaniu "cierpliwie na odpowiedź", miałem na myśli tylko moje działania wobec PE i nie ograniczam się tylko do nich, gdyż ze smutkiem muszę stwierdzić, że pomimo moich wielokrotnych apeli do całej rzeszy kredytowiczów, nie widzę żadnej aktywności z ich strony. Na krajowym podwórku udziela się kilka osób, ze mną włącznie, na około 100 tysięcy kredytowiczów. Nie wiem gdzie jest reszta, prawdopodobnie przytłamszona dotychczasowymi niepowodzeniami. Wiem z całą pewnością, że do sprawy druków sejmowych 462 i 462A Komisja Infrastruktury ma powrócić w październiku b.r. Jedno takie zapewnienie otrzymałem od posła Zbigniewa Rynasiewicza obecnie wiceprzewodniczącego KI. Opublikowałem je już na stronach KZLiS, a drugie zapewnienie podobnej treści, które otrzymałem kilka dni temu od Przewodniczącego KI posła Stanisława Żmijana, zamierzam niebawem także opublikować na stronach KZLiS. Naprawdę bardzo bym sobie większej aktywności pozostałych kredytowiczów, ale praktycznie nie mam na to żadnego wpływu. Bardzo wiele osób woli, żeby ktoś za nich coś załatwił, a sami pozostają bierni i to nam pozostało w spadku po PRL-u.
Pozdrawiam - Zbyszek
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SM - forum polskich spółdzielców mieszkaniowych, członków wspólnot mieszkaniowych Strona Główna -> Z życia KZLIS Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: