Ładowanie Strony... proszę czekać!

zamknij

Forum SM - forum polskich spółdzielców mieszkaniowych, członków wspólnot mieszkaniowych Strona Główna

Regionalne problemy-forum dla łódzkiego.

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
baska
doświadczony

Zodiak: Wodnik

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 19:36:43    Temat postu: Regionalne problemy-forum dla łódzkiego. Odpowiedz z cytatem

Jestem zarejestrowaną użytkowniczką, chcę rozpocząć dyskusję
nad problemami w łódzkim.
Po zalogowaniu, przy próbie wpisu otwiera się okno z takim komunikatem.

"Forum Forum spółdzielców mieszkaniowych, członków wspólnot mieszkaniowych, itp. (KZLiS KONIN) Strona Główna
Informacja

Przepraszamy, ale tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą czytać tematy na tym forum "

Kogo mam poprosić o uprawnienia do pisania na forum o problemach w moim regionie? Z braku postów można wyciagnąć fałszywy wniosek, że w łódzkim nie ma problemów mieszkaniowych.
Proszę o stosowne wskazówki.

Pozdrawiam. Barbara z Łodzi.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
gGreen v1.3 // Theme created by Sopel

Administrator Forum KZLiS
nowy

Zodiak: Ryby

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 15:10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w łódzkim są poważne problemy, pierwszym to są sami spółdzielcy, prezes im wszystko wciśnie....
- uwarunkowanie przeniesienia własności lokalu spłatą ocieplenia - modernizacji bloku ( kwota ta to pół kredytu bankowego i pół pożyczki wewnętrznej )
- piwnice jako części wspólne
- użytkowanie wieczyste ( to już osobna historia wychodząca poza spółdzielnie)
- wraz z gruntami przenoszone są hipoteki obciążające te grunty.
- narzucane klauzule np. o remontach lub spłacie docieplenia.
- utrudniony dostęp do dokumentacji ( ksero 1,4 zł , podpisanie zobowiązania do zachowania tajemnicy)
- obciążanie remontami, których nie było
- robienie walnego zebrania na obrzeżach miasta o godz.15 kiedy ludzie wychodzą z pracy
- straszenie sądem
to tyle co tak mnie najbardziej boli i nie wiem jak ugryźć, a wszystko to dzieje się w Rawie Mazowieckiej, mimo iż działa jakieś tam stowarzyszenie, to rozminęliśmy się w naszych intencjach. Mnie nie interesuje pomnik dla prezesa ani budki dla ptaków nawet czy piaskownica jest pełna piasku i czy znowu uda się zrobić procesję Bożego Ciała na naszym osiedlu. Samemu jest trudno....
pozdrawiam.
jeśli ktoś wie jak rozwiązać niektóre problemy, tylko delikatnie proszę;
Powrót do góry
Jaromir Gazy
doświadczony

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 15:58:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na samym początku przedstawienia pomysłu z tzw. forami regionalnymi krytykowalem go, bo moim zdaniem problemy poruszane na tych forach będą dotyczyły prawie wszystkich spółdzielni w Polsce. Po drugie, nie wierzyłem, że będzie tak dużo chętnych, aby pisali na takich forach.

Czas zdaje się potwierdził moją tezę - nie widać jakoś chętnych do masowego pisania na takich forach a problemy poruszone przez Łodzian powinny zainteresować spółdzielców nie tylko z łódzkiego.

Gdybym trzymał się ścisle konwencji takich forów, to nie powinienem zanbierać głosu na łódzkim forum bo jestem z Warszawy. Ale ponieważ sprawy poruszone przez paulusa są bardzo ważne, złamię tę zasadę i zamieszczę informację, którą orzyymałem dzisiaj od dość kompetentnej osoby. Sprawa dotyczy dociepleń.
"wracam do tematu:czy ocieplenie budynku wpływa na jego wartość. Jest interpretacja DD6/0602/51/KWW/08/MBI 7-3041( dot. SPS -023-5033/0Cool MFz 10.2008, że na dwoje babka wróżyła. Decyzja zależy od ekspertyzy i władz spółdzielni - czy nakłady poniesione z funduszu remontowego wpływają na ulepszenie środka trwałego, czy też ponoszone są w ramach remontu.
Jest to skrót odpowiedzi na interepelację posła Wiesława Szczepańskiego z dnia 17.09.2008r.Punkt widzenia członka spółdzielni będzie też zależał od tego, czy ma uzupelnić wkład mieszkaniowy(więcej zapłacić) , czy też więcej dostać po zwaloryzowaniu."
Ze swej strony radzę sprawdzić bilanse za ubiegle lata a dokładnie wartość środków trwałych(budynków) w aktywach - czy uległa ona zwiększeniu na skutek dokonanych dociepleń?

Odpowiedż na inne pytania wymaga sporo czasu i chciałbym, aby inni czlonkowie KZLiS też włączyli się do sprawy.

I na koniec - z bezprawiem nie da się walczyć delikatnie, w białych rekawiczkach. Robimy to od lkilkudziesięciu lat i stoimy w punkcie wyjścia! Złodziej z reguły dobrowolnie nie oddaje skradzionej rzeczy!
pozdrawiam
Powrót do góry
baska
doświadczony

Zodiak: Wodnik

PostWysłany: Sro Kwi 08, 2009 16:51:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja w dalszym ciągu nie mogę zainicjować wpisów na regionalnym-łódzkim forum.
okiełznany

Zodiak: Waga

PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 18:49:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baska napisał:
A ja w dalszym ciągu nie mogę zainicjować wpisów na regionalnym-łódzkim forum.

Proszę skontaktować się z adminem jeśli są jakieś problemy z korzystaniem z forum. Już nie pamiętam, ale chyba na początku trzeba mieć kilka postów napisanych (w poprzednich wątkach), aby nabrać uprawnień do zakładania nowych tematów Rolling Eyes

Admin na pewno pomoże Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SM - forum polskich spółdzielców mieszkaniowych, członków wspólnot mieszkaniowych Strona Główna -> Województwo łódzkie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: