Ładowanie Strony... proszę czekać!

zamknij

Forum SM - forum polskich spółdzielców mieszkaniowych, członków wspólnot mieszkaniowych Strona Główna

Spółdzielnie bez ulg będą podnosić czynsze

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
podatnik
Gość

PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 7:51:39    Temat postu: Spółdzielnie bez ulg będą podnosić czynsze Odpowiedz z cytatem

Ja już tego nie rozumiem,najpierw proponują wielkie korzyści dla sp-ców a w planach mają już podatki [większe czynsze].Kto za tym nadązy i zrozumie.Proszę przeczytać dzisiejszą Gazetę Prawną,tytuł artykułu Spółdzielnie bez ulg będą podnosić czynsze
Powrót do góry
HenoK
doświadczony

PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 8:45:08    Temat postu: Re: Solidarnr państwo Odpowiedz z cytatem

Fix napisał:
....
Przykładowo: ktoś wpłaca na fundusz remontowy. Wiadomo, że nie zaczyna się remontów w styczniu, więc kwoty te, bez wydatkowania, gromadzone będą gdzieś na koncie. I już na koniec stycznia będziemy musieli zapłacić od tego 19-procentowy podatek. To może doprowadzić do utraty płynności finansowej niektórych spółdzielni mieszkaniowych i niektóre mówią już o tym otwarcie.
.....

Wydaje mi się, że taka interpretacja podatku dochodowego jest mocno naciągana.
Przecież wpłacona na celowy fundusz, jakim jest fundusz remontowy kwota jest zabezpieczona na poczet przyszłych remontów. Nie jest to więc dochód spółdzielni mieszkaniowej. Dochodem jest jedynie różnica pomiędzy wniesionymi przez lokatorów opłatami, a wydatkami na przeprowadzone remonty.
Dodatkowo jako dochód mogą być traktowane odsetki od kwoty funduszu remontowego złożonego na rachunku bankowym.
Tak więc taka interpretacja przepisów wydaje mi się mocno naciągana, a nastawiona jest na straszenie lokatorów kolejnymi podwyżkami.
Uważam, że SM, która poprawnie prowadzi księgowość nie się czego obawiać. Gorzej jeżeli uprawia tzw. kreatywną księgowość, o której można poczytać w artykule : fałszerstwa sprawozdań w Spółdzielniach Mieszkaniowych.
Jeśli się mylę, to proszę mnie wyprostować, podając konkretny przepis prawny, który tę sprawę reguluje.
Powrót do góry
HenoK
doświadczony

PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 12:10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fix napisał:
Nie jestem autorem omawianego tekstu.
Na forum zamieściłem w całości art. Mariusza GODOSA http://www.zycie.pl/index.php?go=tresc&id=06_43_ty

Wiem, że nie jesteś autorem tej wypowiedzi.
Moim zdaniem jej autor pomylił dwa pojęcia : przychody (wnoszonych opłat) z dochodem (wnoszone opłaty pomniejszone o koszty wykonania remontu).
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SM - forum polskich spółdzielców mieszkaniowych, członków wspólnot mieszkaniowych Strona Główna -> Z życia KZLIS Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: