Ładowanie Strony... proszę czekać!

zamknij

Forum SM - forum polskich spółdzielców mieszkaniowych, członków wspólnot mieszkaniowych Strona Główna

Płyty azbestowe w mieszkaniach

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Andrzej
nowy

Zodiak: Wodnik

PostWysłany: Nie Lip 25, 2010 17:34:54    Temat postu: Płyty azbestowe w mieszkaniach Odpowiedz z cytatem

W jaki sposób można załatwić usunięcie płyt azbestowych od strony mieszkania po wykonanej przez Spółdzielnię mieszkaniową termomodernizacji. Spółdzielnia twierdzi, iż od zewnątrz jest zabezpieczone przed pyleniem a od wewnątrz nie musi. Nadmieniam że jest to odrębna własność a termomodernizacja wykonana była bez zgody właścicieli. Czy ktoś wie jakie są podstawy prawne aby pozbyć się tego problemu.
Powrót do góry
Mieszko1
nowy

Zodiak: Skorpion

PostWysłany: Sob Sty 14, 2012 19:48:41    Temat postu: Re: Płyty azbestowe w mieszkaniach Odpowiedz z cytatem

Andrzej napisał:
W jaki sposób można załatwić usunięcie płyt azbestowych od strony mieszkania po wykonanej przez Spółdzielnię mieszkaniową termomodernizacji. Spółdzielnia twierdzi, iż od zewnątrz jest zabezpieczone przed pyleniem a od wewnątrz nie musi. Nadmieniam że jest to odrębna własność a termomodernizacja wykonana była bez zgody właścicieli. Czy ktoś wie jakie są podstawy prawne aby pozbyć się tego problemu.

Wiem że post jest trochę nie aktualny ale nie chcę zakładać nowego.
Też jestem zainteresowany tym tematem bo i w moim bloku są płyty azbestowo - wiórowe między oknami. Poza tym Spółdzielnia planuje docieplenie.

Jak sądzę teraz może być problem z usunięciem tych płyt bez uszkodzenia elewacji. To że Spółdzielnia twierdzi że na zewnątrz jest ok. a wewnątrz nie musi trochę mnie przeraża.
I tu chciałem zadać właściwe pytanie czy Spółdzielnia Musi podczas termomodernizacji usunąć te płyty Question
Tego że asbest jest szkodliwy nie trzeba chyba mówić, ale jak wiadomo łatwiej jest zamieść problem pod dywan nie bacząc na zdrowie mieszkańców Shocked
Nie wiem "jakie są podstawy prawne aby pozbyć się tego problemu" ale wiem że była jakaś ustawa o likwidacji dachów azbestowych to i powinna dotyczyć płyt.

W tym wątku jest na temat jak ktoś z wyodrębnionych nie wyraża zgody na docieplenie: http://www.kzlis.konin.pl/forum/viewtopic.php?t=1239&highlight=p%B3yty

Może jeszcze ktoś się wypowie, w tym ważnym dla zdrowia i życia temacie...Mr. Green
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SM - forum polskich spółdzielców mieszkaniowych, członków wspólnot mieszkaniowych Strona Główna -> Województwo łódzkie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: